Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata Jonáš - Dolní Malá Úpa

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Jonáš - horská chata v Krkonoších

Chata Jonáš nabízí ubytování v soukromí rodinné chaty s osobním přístupem ke každému hostu, kde se budete cítit jako doma. Jeho poloha v Dolní Malá Úpě je ideálním startem pro výlety na Sněžku a vysokohorské tůry o nejkrásnějších mist Krkonoš. Jonáš je stylově vybavená horská chata s krásnou okolní přírodou a rodiným přístupem. K chaloupce patří naše horské kozičky, se kterými rádi seznámíme Vaše děti. Chata Jonáš vám nabízí 4x pokoj s manželskou postelí a možností přistýlky. Nabízíme veškeré zimní vyžití od lyžování, snowboardingu na sjezdovkách lyžařského areálu SKIMU, přes jízdu na běžkách na běžkařských tratí v okolí, po zimní grilování v přírodě, nebo sánkování přímo u naší chaty. Nabízíme také lyžařskou půjčovnu a školičku.

 

Ubytování na chatě

 • Jonáš vám nabízí 4x pokoj s manželskou postelí a možností přistýlky. Pokoje na Jonáši stejně jako celou chaloupku se snažíme mít stylově a originálně zařízenou.
 • V chatě máme pejsky a venkovní zvířectvo a nejen proto se snažíme velmi důrazně dbát o pořádek a čistotu.
 • Každý náš pokoj má vlastní koupelnu se sprchou a wc.
 • Pokoj je standardně vybaven - každý pokoj má manželskou postel, stůl a židle, lampičku, skleničky, talířky, a nábytek pro pohodlnou dovolenou. V celém objektu je wifi zdarma..
 • V ubytovacím patře je k dispozici pro všechny pokoje TV/SAT, lednice, varná konev, mikrovlnná trouba a PS3 . Po dohodě je k dispozici plně vybavená kuchyň, terasa s grilem, projekční technika vč. ozvučení a notebook.
 • Pro děti máme veškeré vybavení od vaničky, dětské židličky, přebalovacího pultu přes šátek na miminka, sáňky až po léky a stravu pro miminka.
 • V Malé Úpě není obchod, proto našim hostům nabízíme možnost dovést nákup dle přání až do domu.
 • Na přání Vám pokoj připravíme dle Vašeho přání (např. Romantický víkend, vánoční výzdoba, hypoalergení lůžkoviny atd.)

 

Naše služby

Jonáš je malá chaloupka a naše zázemí nenabízí možnost mít vše pod naší střechou. Přímo v chatě máme pro vás připraveno:

 • - lyžařskou půjčovnu a školičku
 • - hlídání dětí
 • - hlídání domácích mazlíčků
 • - dětské hřiště a dětský koutek
 • - PS3, TV/SAT
 • - venkovní grilování
 • - domácí zvířátka

 

V pěším dosahu 5 minut Vám zajistíme následující služby:

 • - vnitřní a venkovní vířivka
 • - venkovní bazén
 • - sauna
 • - masáže
 • - animační programy pro děti
 • - půjčovna kol a koloběžek

 

Na všechny výše uvedené ceny máte jako naši hosté speciální ceny. Současně jsme SKIMU partneři a můžete tedy využít I všechny slevy do Skimu.

Pro milovníky wellness doporučujeme návštěvu lázní Tropicana v hotelu Golebiewski v Karpaczi (30km).

 

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Běžky

Malá Úpa je především ideální pro běžkaře, kteří se v okolí mohou doslova „vyřádit“.

Pomezní Boudy – Kostel
Z Pomezních Bud vede po červené turistické značce upravená běžkařská trasa směrem k lyžařskému areálu, délka tohoto dvousměrného denně upravovaného úseku je 2,5km. Na upravovanou trasu můžete navázat u kostela a vrátit se zpět po žluté údolím Černé vody až k Pomezním Boudám.

Krkonošská magistrála
Malá Úpa je na trase Krkonošské magistrály spojující západní a východní Krkonoše. Celá trasa dlouhá 80 km začíná v Harrachově, pokračuje na trase: Vosecká bouda, Vrbatova bouda, Horní Mísečky, Špindlerův Mlýn, Klínové boudy, Rozcestí, Dvorská bouda, Lesní bouda, Kolínská bouda, Černá hora, Pardubické boudy, Krausovy boudy, Horní Maršov, Horní Albeřice, Lysečinská bouda, Cestník, Malá Úpa.

Na běžkách na Sněžku
Vzhledem k poloze Malé Úpy je možno vyrazit na běžkách i na Sněžku (nejlépe červená značka) s přestávkou na Jelence.

Lvím dolem
Pěkná běžecká túra neupraveným terénem vede malebným údolím podél Jeleního potoka – Lví důl (žlutá značka začínající ve Spáleném Mlýně). Pěkný výlet můžete zakončit na Jelence.

Trasa Haida Délka
Na Pomezních Boudách si můžete zaběhat na malebné trase okolo Vřesového vrchu nazývané Haida. Celý okruh má délku něco přes 5 km a lze jej zkombinovat s dalším podobně krátkým okruhem, který vede z Pomezních Bud ke kostelu v Dolní Malé Úpě a zpět. Výchozím bodem je parkoviště kousek od stanice Horské služby (parkoviště Zátiší).

Do Pece pod Sněžkou
Do Pece se na běžkách dostanete krásným výletem ke Spálenému Mlýnu, dále mírně nahoru na Boudu Jana (od ní vedou běžecké trasy kolem Pěnkavčího vrchu a na druhou stranu kolem Červeného vrchu) a po vrstevnici a s kopce Velkou Úpou přes Portášky dojedete až do Pece pod Sněžkou.

Hřebenovka na Rýchory
Od kostela můžete pokračovat k hájence, kde uhýbá do lesa směr Cestník, Lysečinská bouda, nad Albeřicemi po hraniční cestě a dál na Rýchorský kříž a Rýchory. Tato 2krát týdně dvousměrná upravovaná trasa je dlouhá cca 15km v jednom směru a je možno využít jak klasiku, tak i bruslení. V náročném krkonošském terénu je tento okruh příjemný, víceméně po vrstevnici, jak pro začátečníky tak si na své přijdou i pokročilí běžkaři.

 

Výlety s dětmi

– Pohádková stezka                                  

Od září Vás můžeme přivítat na vycházkové trase Malou Úpou s 10 zastaveními se stálou expozicí Krkonošských pohádek od slavné spisovatelky Marie Kubátové. Dřevěné panely s pohádkou doplňuje dětská prolézačka, kde můžete strávit čas hrátek i odpočinku. Každé zastavení skrývá plastický ornament, který obkreslíte tužkou do knížečky. Knížečky s mapkou i popisem tras získáte za malý poplatek v infocentru na Pomezních Boudách. Cílem Vašeho putování je získání ornamentů všech pohádek, za které obdržíte odměnu – maloúpský groš, rovněž v infocentru na Pomezních boudách.
- Krakonošovo                                         

U penzionu Krakonoš všichni malí i velcí návštěvníci obdivují nádherný čertův mlýnek i sochu Krakonoše v nadživotní velikosti. V letních měsících se zde můžete i občerstvit. Nachází se nedaleko Spáleného Mlýna v Dolní Malé Úpě – turistická značka žlutá.

- Babiččino údolí

Navštivte místa, kde se odehrávala známá Babička: zámek, mlýn, Staré Bělidlo. Kromě toho je v překrásném údolí naučná stezka.

- Monkey park Pec pod Sněžkou                                       

Vyzkoušet můžete mimo jiné Lanové centrum – „Monkey park“, které je cca 400 metrů dlouhé s 27 překážkami. Přestože jste v některých místech i 6 metrů nad zemí, je lezení naprosto bezpečné, zvládnou i děti.

- Karpacz                                                                            

Na polské straně Sněžky se nachází Karpacz, dvojče Pece pod Sněžkou.

- Relax park Mladé Buky                                   

Přijďte se odreagovat a zabavit se s dětmi na bobovkubungee trampolínu nebo dětské hřiště! Během dne se můžete občerstvit v naší Rotundě Nebíčko!

 

Relax

- Chata Rusalka (50 m)        

Sauna pro 4 osoby, výřivka pro 4 osoby, solarium, bazen, masáže

- Hotel Javor (100 m)

Wellness – venkovní vířivka s celoročním provozem pro romantické večery, infrasauna, letní vyhřívaný bazén s vyhlídkou

- Skimu (5 km)

Tenisová hala, ricochet, ping-pong, kulečník, sauna, bowling, posilovna, bazen..

- Jánské lázně (15 km)

- Karpacz (20 km)

Obec Karpacz je typickou horskou obcí, leží v Krkonoších v údolí řeky Łomnice a jejích přítoků na úpatí Sněžky. Tento terén zahrnuje nejatraktivnější východní část horského pásma. Město Karpacz se nachází v nepříliš širokém a strmém údolí Łomnice ve výšce od 480 m do 885 m n.m. Osu aglomerace tvoří 7 km dlouhá, serpentinovitá ulice končící v Bierutowickém sedle ve výšce 820 m n.m.

V Karpaczi..

- Kostel Wang  - Wang kostel byl postaven na konci dvanáctého a třináctého století v jižním Norsku, v městečku Vang, jezerní Wang (norw. Vangsmjösa) a tím odvozuje svůj název. Podobné dřevěné chrámy byly postaveny v období kolem roku 1000. K tomuto dni přežili v Norsku jen 31 a jeden v Horním Karpaczi. V devatenáctém století kostel Wang ukázala jako příliš malé a vyžadují nákladné opravy. Bylo rozhodnuto, aby ho prodat, protože byly povinny vrátit peníze byly půjčky pozor na výstavbu nového chrámu. Tato cenná památka architektury Vikingů, byl zakoupen za 427 označí pruský král Friedrich Wilhelm IV, a to díky úsilí sídlem v Drážďanech norského malíře prof. John Kristian Dahl. Po dokončení studie královského architekta, byl majetek zničen v přepravkách a přepravovány lodí v roce 1841 ve Štětíně, a pak do Královského muzea v Berlíně. Ale král se vzdal uvedení do kostela na ostrově Páv u Berlína a začal ho hledat někam jinam. Díky úsilí hraběnky von Reden Frederica z Bukowca jaro 1842 rok v horách kostela byla přemístěna, aby mohli sloužit luteráni žijící v Harrachově a jeho okolí. Trvalo dlouhou cestu člunem řeky – Odra a devět koňské povozy. Místo ve výstavbě dal hrabě Christian Leopold von Schaffgotschem z Teplic. To je hrana na Černou horu (885 m nm), který je asi v polovině cesty ze dna Karpacz o Sněhurce.

- Anomálie – Místo bez gravitace - Milovníci neobvyklých památek může být viděn v Harrachově v části ulice Strażacka Špindlerovým z ulice ve směru „Wild Waterfall“ Piecuch za hotelem a před mostem na Lomnici. I když se zdá, že tak v tomto bodě šikmé směrem k Lomnici, na přímém úseku silnice auta s vypnutým motorem stejnou jednotku do kopce. Turisté, kteří vykonávají jednoduché fyzikální experimenty zahrnující nalévání vody do ulice, bude vidět, že to je v rozporu se zákony gravitace na vrchol. Podobně láhve nebo plechovky koule, které valí přímo k podání.

- Divoký vodopád - Divoký vodopád, který se nachází u dolní stanice lanovky na Kopa je výsledkem přehradit řeku Lomnici. Je to místo, které velmi často navštěvován turisty a vyfotografovat na pozadí pádu z výšky několika metrů vody. Lomnice je divoká horská řeka, která často ukázala jeho ničivou sílu. V 1816 průtrž mračen v horách vedlo k masivnímu ničení v Miłków a všechny Jelenia Góra.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI