Chatová osada U koupaliště

 

 

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chatová osada U Koupaliště - rekreace přehrada Rozkoš

Chatová osada U koupaliště v Novém Městě nad Metují poskytuje pro každého cenově  dostupné, čisté a slušné ubytování v pěti lůžkových chatách s dvěma oddělenými pokoji, chodbičkou a vlastním WC uvnitř chaty. Chaty jsou jednoduše, ale zcela účelně vybavené. Celková kapacita 12 chat nebo-li 60 lůžek. Možnost přidání jedné přistýlky pro 6-tou osobu je možné. Areál je oplocen a nachází se cca 300 metrů od posledních domů ve městě na lukách u lesa, rybníka a bývalého koupaliště na zcela klidném místě. V centu Nového Města jste pěšky za 10 až 12 minut. Turisticky velmi bohaté okolí a desítky kilometrů značených turistických cest i cyklostezek. V každé chatě je k dispozici lednička, trezorek, umývadlo a možnost přitápění elektřinou (za příplatek). Parkování pod oknem chaty na trávníku zdarma, sprchy s teplou vodou zdarma, možnost vlastního vaření.  Ubytovací zařízení není vysloveně bezbariérové pro tělesně postižené osoby, záleží však na rozsahu postižení, protože pro mnohé zcela  vyhovovalo a odjížděli spokojení.

 

Vybavení chatek

V každé chatě je vlastní WC a umývadlo, chladnička o objemu cca 110 litrů, trezorek, možnost elektrického přitápění na pokojích. V každém pokoji stůl, skříň, židle a etážové postele, na třílůžkovém pokoji ještě čalouněná rozkládací lavice. Tedy z pěti lůžek jsou tři dole a dvě nahoře. Vždy dvě chaty jsou postaveny vedle sebe a spojeny zastřešenou verandou kde jsou k dispozici dvě lavičky, plastový stůl a několik kovových židlí. Každá chata má svůj vlastní vchod na opačnou stranu a prakticky spolu sousedí pouze stěnami na WC. Na chodbě chaty je pak malá kuchyňská pracovní deska na eventuelní postavení Vašeho plynového vařiče, regál na kterém stojí lednička, trezorek na Vaše cennosti, botník a věšák na oděvy.

 

Popis areálu

Sprchy jsou vždy čisté a desinfikované, jsou uprostřed osady přístupné od rána do 22. hodiny, teplá voda je připravována průtokovým plynovým ohřívačem, tedy teplá voda je i večer. Společná kuchyňka s dvěma plynovými sporáky, mikrovlnou troubou , varnou konvicí a dřezy na mytí nádobí je vedle sprch.

Celý objekt je oplocen, v nočních hodinách osvětlen a v recepci je přítomna služba po celou noc. K dispozici je ohniště, dřevo nutno přinést z okolního lesa a pískoviště pro děti. V recepci je možné koupit nápoje a trvanlivé potraviny v omezeném sortimentu.  Parkování osobních aut je pod oknem Vaší chaty na trávníku. Informace pro tělesně postižené: do chaty jsou 2 až 3 široké schody, ve všech dveřích je práh, do sprch jsou také 2 schody stejně jako do kuchyňky. Vstupní dvěře šířka 90 cm, dveře do pokojů 70 cm, dveře na WC a do sprch 60 cm. U těchto osob, které samozřejmě rád uvítám záleží na rozsahu jejich postižení, zavolejte nebo napište a rád sdělím vše potřebné pro Vaše rozhodování.

 

Stravování: ve městě vzdáleném 10 až 12 minut pěšky je hodně možností stravování v různých cenových relacích, na místě poradím, nejbližší obchod s potravinami je na náměstí, jinak v Novém Městě je Albert a Penny, ale obojí je spíš než pěšky (30 minut) na cestu autem. Informace pro ty, kteří chtějí využít společné kuchyňky v osadě - je třeba vlastní nádobí. Kuchyňka tedy není vybavena nádobím.

WIFI - připojení k internetu s pokrytím všech chat je funkční od 22.7.2014 a je bezplatné

 

Tipy na další Chatové osady v oblasti Krkonoš

 

Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Rekreace v okolí kempu

Nejbližší okolí: Chatová osada se nachází v údolí na okraji města vzdálena cca 300 metrů od posledních domů ve městě. Po pravé straně za plotem je les oddělený panelovou cestou vedoucí k úplně poslední budově ve městě - skautské klubovně jenž se nachází za rybníkem což je přibližně 500 metrů od chat. V zadní části za plotem osady je pak chovný rybník, po levé straně louka a řeka Metuje. Na nejkratší části směrem k městu je za oplocením bývalé koupaliště, které není v současné době v provozu. Vzdálenost do centra města je 10 až 12 minut pěšky nebo 1 až 2 minuty autem. Ve městě se kromě parkování na Komenského ulici nikde parkovné neplatí, ani na náměstí. V okolí Nového města je mnoho značených turistických tras různých obtížností - poradím. Pěkně zpracované trasy pěších procházek v okolí Nového Města.

Rybolov: řeka Metuje - postačí celostátní povolenka na mimo pstruhové vody, o 400 metrů dál proti proudu Metuje začíná za jezem označovaným  jako "Na Staré plovárně" už pstruhová voda. Povolenku lze zakoupit na počkání mimo soboty v recepci kempu na Rozkoši, necelých 10 km od Nového Města. Přehrada Rozkoš též postačí celostátní povolenka, ale s pruty na řeku zde máte jen malou šanci, je to téměř 1 000 hektarů vody musí se házet hodně daleko, ovšem úlovky stojí za to.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI