Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Horská chata U Pekařů - Pec pod Sněžkou

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Horská chata U Pekařů - rodinné ubytování v Peci pod Sněžkou

Ubytování turistické kategorie 300 m od zasněžovaného ski-areálu Portášky. Nabízíme ubytování v chatě s možností vlastního vaření s kapacitou 11 pokojů a 42 lůžky (2 - 5 pětilůžkové pokoje). Možnost parkování pro 5 vozidel. V létě je možné využít běžecké, turistické a cykloturistické stezky, v zimě zas lyžařské vleky. Chata se nachází v blízkosti ZOO Dvůr Králové a Adršpašských skal.

 

Popis ubytování

 • Ubytování turistické kategorie 300 m od zasněžovaného ski-areálu Portášky
 • Celkem 42 lůžek v 11 pokojích (2 - 5 pětilůžkové pokoje), sociální zařízení a sprchy v přízemí, 5 pokojů s WC a sprchou.
 • Možnost vlastního vaření, jídelna, klubovna, el. vytápění, Wi-Fi
 • 300m prodejna potravin, masna, restaurace, kostel, autobusová zastávka, ski-bus do Pece Pod Sněžkou a Janských Lázní, wellness, bowling…
 • Parkování u chaty mimo zimní období, v zimě na hlídaném parkovišti cca 300m.

 

Vybavení chaty

V kuchyni je nádobí, hrnky, sklenice, talíře, příbory a další náčiní, lednice, mrazák, mikrovlnka, sporáky, trouby, ... 
Na pokojích jsou lůžkoviny a povlečení.

 

Typy ubytování

 • Pokoje
 • Chaty
 • Horské chaty
 • Horské ubytování
 • Rodinné ubytování
 • Lyžařský areál
 • Skupinové pobyty

 


Zjistit obsazenost  / rezervovat ubytování

 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

Galerie
Ceník
Kontakt
Kontaktní formulář
Aktivity a okolí

Tipy na výlety v okolí

Hora Sněžka - na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras. Nejčastějším výchozím bodem je Pec pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky (s přestupní stanicí na Růžové hoře). Z vrcholu Sněžky se pak můžete vydat na kratší túry, sejít zpět do Pece pod Sněžkou nebo do Špindlerova Mlýna.

Obří Důl - údolí ledovcového původu s morénami, kary (Úpská jáma, Velká a Malá Studniční jáma), roklemi, vodopády, lavinovými svahy a lučními enklávami, vzácnými květinami a hmyzem. Zvláště biologicky cenné území je Krakonošova zahrádka.
Důlní dílo Kovárna - tajemná jeskyně v Obřím dole Vás zavede do podzemí hory Sněžky - 250 m důlních prostor, kde si lze prohlédnout funkční repliky historických důlních zařízení a na vlastní kůži si vyzkoušet práci středověkých havířů.

Luční bouda - výlet na největší a nejstarší horskou boudu na hřebeni Krkonoš, v zimě na běžkách, v létě pěšky. Luční bouda leží v úctyhodné nadmořské výšce 1 410 m. n. m. a má více než 300-letou historii. Nachází se na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku.

Malá Úpa - romantická a tichá osada s horským dřevěným kostelíkem, kde si budete připadat jako na konci světa.

Janské Lázně - nabízí úchvatnou polohu na úpatí Černé hory. Dopřejte si zdejší koupele a masáže. Je tu také koupaliště a lanové centrum. V zimě tu najdete kvalitní lyžařský areál a běžecké tratě. V létě zase využívají turisté kabinkovou lanovku na Černou horu s rozhlednou nebo pěší a cykloturistické trasy.

Rozhledna na Hnědém vrchu - nejvyšší rozhledna v Krkonoších, měří téměř 31 metrů. Až k rozhledně vede lanovka od Pece pod Sněžkou. Z rozhledny je nádherně viditelné panorama hlavního krkonošského hřebene.

Naučná stezky Rýchory - má 10 zastávek, prochází nejcennějšími partiemi Krkonošského národního parku (KRNAP) - I. a II. zónou. Trasa je vedena po turisticky značených cestách a vede od vyhlídky Maxovka s odbočkou k Rýchorské studánce směrem ke křižovatce cest Kutná na Dvorský les a vrací se nad Sněžnými Domky zpět.

Vycházková trasa Vlčí jáma - pojmenovaná podle dokonale vymodelovaného ledovcového karu Vlčí jáma, Vám představí přírodní, stavební a historické zajímavosti západní části horského města Pece pod Sněžkou.

Dědictví doby ledové aneb Přeshraniční naučná stezka - vede I. zónou KRNAP a KPN, tedy nejcennějšími partiemi Krkonoš. Stezka měří cca 9 km a je možné se na ní napojit v kterémkoliv místě.

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI