Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

Lyžařský areál Říčky v Orlických horách

 

 

Informace

Popis

Ski centrum Říčky v Orlických horách

Areál se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m nad mořem. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách a jedno z předních středisek v České republice. Vrch Zakletý respektive křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zdarma zaparkovat na parkovišti, které má kapacitu 300 osobních automobilů a 15 autobusů. Provozní doba je každoročně zpravidla od 1.12. do velikonoc a to od 8.00 hod do 16.00 hod. Večerní lyžování je pak v Pá a So od 17.00 do 20.00 hod.

 

Od sezóny 06/07 nová čtyřsedačková lanovka délky 1200 m.

 

 Vlastní Ski centrum disponuje:

 

Čtyřmi sjezdovkami:

 • Slalomka - délka cca 1000 m, pro zkušené, sportovní lyžaře. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem. Tato sjezdovka má homologaci FIS pro Slalom a Obří slalom. 
 • Sjezdovka - délka cca 1200 m, pro středně zkušené lyžaře. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem. Tato sjezdovka má homologaci FIS pro Obří slalom. 
 • Loučky - délka cca 1500 m, pro začátečníky a rodiče s dětmi, krásné rodinné lyžování. 
 • Můstek - délka cca 350 m, večerní lyžování, Snowpark. Tato sjezdovka je v průběhu zimy celá průběžně zasněžována umělým sněhem.

 

Jednou lanovkou a třemi vleky:

 • Lanovka ("1. Orlická dráha") - Poma Unifix - čtyřsedačková lanovka s rozběhovým pásem, délka 1200 m, max. kapacita 2400 osob/hod., rychlost 2,6 m/s, délka jízdy 7min 43 s.  
 • Vlek Tatrapoma H 210 - délka 1000 m, kapacita 850 osob/hod., rychlost 3,4 m/s.  
 • Vlek Můstek - Tatrapoma PFP, délka 200 m, kapacita 600 osob/hod., rychlost až 2,3 m/s. 
 • Vlek LŠ - LPVE4-200 - délka 50 m, kapacita 600 osob/hod, rychlost 1,6 m/s. Vlek slouží k výuce v lyžařské škole

 

Ski centrum dále poskytuje na sjezdovce Můstek večerní lyžování, a to v Pá a So od 17:00 do 20:00 hod. a malý snowpark.

Středisko je vybaveno moderním odbavovacím systémem, který umožňuje zakoupení časových (půldenních, denních, pětidenních apod.) i bodových jízdenek (umožňují nákup určitého počtu jízd). Jízdenky mohou být jak klasické (vsunují se do turniketů) tak i bezdotykové (chipkarty). Pokladny pro lanovku, vleky, lyžařskou školu, ski servis a půjčovnu akceptují bežné druhy bankokaret.

Přímo ve středisku působí lyžařská škola, kde zkušení instruktoři naučí lyžovat jak malé dítě, tak i dospělou osobu.

V našem středisku samozřejmě naleznete ski servis, půjčovnu lyžařského vybavení, úschovnu.

Možnost občerstvení zajišťuje restaurace Skirest se 150 místy k sezení přímo v restauraci a se 100 místy k sezení na přilehlé terase. Dále pak prosklený Ski bar, stan Iglů se 60 místy k sezení a další tři stánky.

V obci Říčky v Orlických horách jsou provozovány tyto další lyžařské vleky se sjezdovými tratěmi:

Vlek Chata Karosa délka cca 350 m, kapacita 500 osob/hod.
Vlek p. Macháčka délka cca 150 m, kapacita 500 osob/hod.

Přímo ve Ski centru je možné se celoročně ubytovat ve dvou zařízeních ve standardu turistické ubytovny bez stravování s možností přípravy jednoduchých jídel. Srub rozhodčích na dojezdu Slalomky (černé sjezdovky) nabízí 19 lůžek v dvou až pětilůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Druhou možností ubytování je budova spodní stanice vleku s 24 lůžky ve čtyř až osmilůžkových pokojích se společným sociálním zařízením.

 

Tipy na další lyžařské areály v Orlických horách

 

Galerie
Ceník

Ceny při letním provozu

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Mell007
Mell007 25. Únor 2024 - 22:26
Počet hlasů: 11
Chatu Karosu nedoporucuju,spina,neporadek,mysi,diry ve zdi,rozezrane matrace
Hodnocení: 
1
Average: 1 (1 vote)

Přidat recenzi

Okolí

Hřebenové výlety do okolí
1) Po Jiráskové cestě k Zemské bráně (19,4 km)

lanovkou na Zakletý - Pěticestí - Anenský vrch s rozhlednopu Anna (daleké rozhledy z hlavního hřebenu Orlických hor) - Hanička (Dělostřelecká tvrz patřící do systému předválečného hraničního opevněné vybudovaného v letech 1935 – 38 na obranu před nacistickým Německem) - Zemská brána (chráněný přírodní výtvor a oblíbené výletní místo)

2) Do Neratova (14 km)

Jako trasa č. 1 ale za Haničkou doleva přes Hadinec (bývalá horská osada v údolí potoka na jihovýchodním svahu Anenského vrchu) do Neratova (byl významným poutním místem již od 2. poloviny 17. století, na pouť sem přicházely údajně až čtyři tisíce poutníků. Netradičně opravený kostel Nanebevzetí Panny Marie)

 
3) Do Orlického Záhoří a Polska (7 km)

lanovkou na Zakletý - Pěticestí - Orlické Záhoří (hraniční přechod do Polska - Góry Stołowe)

 
4) Ke Kunštátské kapli (2 km)

lanovkou na Zakletý - Pěticestí - Kunštátská kaple (Barokní kaple Navštívení Panny Marie stojí na hlavním hřebeni Orlických hor ve výšce 1035 m n.m. přímo u Jiráskovy horské cesty)

 
5) Po Jíráskově cestě na Šerlich (15 km)

lanovkou na Zakletý - Pěticestí - buď přes Kunštátskou kapli (Barokní kaple Navštívení Panny Marie stojí na hlavním hřebeni Orlických hor ve výšce 1035 m n.m. přímo u Jiráskovy horské cesty) nebo po bunkrové cestě (asfaltová, vhodná pro cyklisty) - Homole (Strřední vrch 1000 m n. m.) - Velká Deštná (nejvyšší hora Orlických hor 1115 m n. m.) - Šerlich (Masarykova chata)

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Počet hlasů: 1

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI