Chata Javorná

 

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Chata Javorná je horská chata s dlouholetou tradicí ubytování a rekreace na Šumavě. Jednu z prvních rekreačních chat na Javorné vybudovali zaměstnanci stodské nábytkářské firmy, později známé pod názvem JITONA a.s. Stod. Na přelomu 50. a 60. let minulého století sem jezdily brigádničit celé rodiny stodských občanů a postupně postavili rekreační zařízení, které se stalo součástí sportovního i kulturního vyžití zaměstnanců Jitony a následně i širší veřejnosti. V 90. letech, s obrovským rozvojem zejména zahraniční turistiky, došlo k útlumu návštěvnosti Chaty Javorná a pomalu mizela také ochota návštěvníků k brigádnické činnosti. V roce  2012 se na Chatě Javorná konečně zase začínají dít pozitivní změny. Naším cílem je obnovit a udržet dlouholetou tradici levného ubytování na Šumavě.

 

Další chaty a chalupy v oblasti Plzeňského kraje naleznete zde.


Neověřené údaje
Informace o ubytovacím zařízení byli zde přidány na základě informací získaných z veřejně dostupných zdrojů (stránky provozovatele), nebo na doporučení návštěvníka. Pro zjištění aktuálních informací ohledně provozu, cen a podobně použijte kontaktní formulář.

Pro majitele objektu

V případě, že jste na našem portálu nalezli Vaše středisko, chatu, kemp, penzion, či apartmán, neváhejte nás kontaktovat pro aktualizaci informací na emailu: info@kempy-chaty.cz. Do předmětu zprávy uveďte název zařízení.


 

Levné kempy z celé ČR. stanování, autokempy, tábořiště

Galerie
Kontaktní formulář
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI