Autocamp Zadní Třebaň - Ostrov

 

 

Stát: 
Česká republika
Oblast: 

Informace

Popis
Autokemp je vybudován na malebném ostrově, který se nachází uprostřed řeky Berounky ve skalnatém údolí Českého krasu, v blízkosti nejznámějšího českého hradu Karlštejn a přibližně 25 kilometrů od hlavního města České republiky Prahy.
 

Nový autocamp na ostrově Zadní Třebaň

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Co nabízí

Na ploše ostrova 7 ha nabízí camp ubytování v 19 chatkách (dvoulůžkové až čtyřlůžkových), upravené travní plochy pro stanování, el. přípojky pro karavany, nové sociální zařízení se sprchovými automaty a zastřešenými venkovními kuchyňkami. Přímo na ostrově v blízkosti ubytovacích kapacit je stylová country restaurace, která nabízí teplou kuchyni, známé plzeňské pivo a víkendové country večery s živou hudbou. Areál campu se nachází v klidném a tichém prostředí uprostřed zeleně, poskytuje dobré podmínky pro koupání v řece, rybaření a vodní sporty. Pro další sportovní vyžití jsou na ostrově k dispozici volejbalová a nohejbalová hřiště, hříště pro malou a velkou kopanou a dětské hřiště. Svoji polohou je camp vhodný jako tábořiště pro vodáky, díky sportovištím, zvláště fotbalovým hřištěm je vhodný pro oddíly kopané, které zde pořádají soustředění. Pro mimopražské školy je to vhodné místo pro ubytování při pořádání školních výletů do hlavního města. Pro relaxaci je možné využít služeb maséra přímo na ostrově. Široké možnosti nabízí pěší i cykloturistika do blízkého i vzdálenějšího okolí. Hrad Karlštejn 3 km, Lomy Malé a Velké Ameriky 5 km, Srbsko 5 km, Koněpruské jeskyně 15 km, Brdské lesy 3 km. Do hlavního města Prahy je velice výhodné spojení vlakem, kdy cesta přímo do centra trvá pouze 40 minut. Druhým směrem se vlakem za 20 minut dostanete do města Berouna. V obci se nachází hotel pro psy, kde můžete ubytovat jakéhokoliv svého domácího mazlíčka a objednat si jízdu na koni. Dále jsou zde tři obchody s potravinami a další tři restaurace. U nedaleké obce Běleč (3 km) je vybudováno nové golfové hřiště - Golf club Karlštejn.
Galerie
Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Recenze ubytování

Obrázek uživatele Lenka Šindýlková
Lenka Šindýlková (nepřihlášený) 16. Červen 2013 - 9:32
Počet hlasů: 960
Dobrý den, sháním ubytování pro 23 dospělých a 17 dětí buď v chatkách nebo ve stanech v termínu 21.-23.6.2013, 2 noci. Máte volno v chatkách? Díky Lenka Šindýlková 602 666 217
Hodnocení: 
0
No votes yet
Obrázek uživatele kempostrov
kempostrov (nepřihlášený) 9. Červenec 2013 - 16:20
Počet hlasů: 1049
Dobrý den, bohužel kvůli letošní povodni byl kemp z důvodu oprav v červnu uzavřen. Pokud máte zájem podívejte se na stránky www.kempostrov.cz kde naleznete více informací. Děkujeme za pochopení
Hodnocení: 
0
No votes yet

Přidat recenzi

Okolí

Obec Zadní Třebaň se rozkládá v malebném údolí řeky Berounky, na jejím pravém břehu, 4 km po proudu řeky, pod hradem Karlštejnem a asi 20 km nad Prahou na samém okraji Berounského okresu. Patří ještě do rozsáhlého rekreačního území Českého krasu.

Její původ sahá až do prvního tisíciletí po narození Krista. První zmínka o ní je v darovací listině Boleslava III. Ostrovskému klášteru, s údajem "....roku tisícího po narození našeho Pána...". Originál této listiny se nedochoval, shořel nejspíš při vypálení kláštera husity v r.1420. Zachovala se však listina krále Přemysla I., datovaná 17. ledna 1205, potvrzující Boleslavův dar Ostrovskému klášteru. Tato listina, i když poškozená, je uchována ve Státním archivu v Třeboni. Hovoří se o ní v díle Gustava Friedricha - Codex diplomaticus et epistolaris Regni Bohemiae, který vyšel v letech 1904 - 1907, v několika dílech a je soudobými historiky ceněn jako věrohodné, vědecky zdůvodnitelné a kritické dílo.

Dne 12.7. 1999 obdržela obec právo užívat obecní znak a prapor.

znak vlajka


Katastrální území Zadní Třebaně o velikosti 357 ha, je poměrně členité. Hlavní zástavba je v údolí, po obou stranách Svinařského potoka, vlévajícího se do Berounky. Zástavba v obci - charakteru trvalého- je 278 rodinných domů a dále 534 rekreačních objektů, obývaných v letních měsících asi dvěma tisíci rekreantů. V současné době má obec 716 trvale hlášených obyvatel.

Dopravní obslužnost díky nevelké vzdálenosti od hlavního města je na poměrně vysoké úrovni. Vesnicí procházíhlavní trať Praha-Plzeň a projíždí několik autobusových linek denně.

Mapa

Pracovních příležitostí v obci není dosud mnoho i při rozvíjejícím se soukromém podnikání. U soukromých podnikatelů je zaměstnáno 38 pracovníků a to převážně v pohostinství, v několika potravinářských prodejnách, v truhlárně, ve stavebninách, v autoopravně a v hotelu. Tři zaměstnance má také zdejší hotel pro zvířata. OÚ zaměstnává tři pracovníky s využitím částečného pracovního úvazku pro důchodce. Ostatní podnikatelské aktivity jsou spíše "rodinného typu" a nevytvářejí zatím žádné další pracovní příležitosti. 85% občanů v produktivním věku dojíždí za prací do Prahy, 10% občanů je zaměstnáno ve spádovém městě Berouně a 5 % občanů pracuje v obci a jinde.

Obec má v současné době svůj platný územní plán, k plynu je připojeno - 238 odběratelů. V současné době je zpracována projektová dokumentace na I.etapu kanalizace a vodovodu a probíhá vodohospodářské řízení. Na výstavbu Sportovního areálu ( vydáno stavební povolení ), který by měl sloužit hlavně fotbalistům, místní škole a školce a také občanům Zadní Třebaně jsme dosud nesehnali peníze. Byly podány dvě žádosti – jedna na KÚ na dotaci z EU – zde jsme obdrželi málo bodů a na MŠMT – zde také nic. Od dob „vládnutí“ ČSSD na KÚ Středočeského kraje jsme neobdrželi ani korunu.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI