Autokemp Trenčín na Ostrove

 

Stát: 
Slovenská republika

Informace

Popis

Ponuka kempu na Ostrove

Ak máte  záujem spoznať Trenčín a jeho okolie prijmite ponuku ubytovania v chatkách, príp. Vašich stanoch a karavanoch v ATC na Ostrove Trenčín s letnou prevádzkou od 1. mája do 15. septembra.

Autocamping sa nachádza na prírodnom ostrove takmer v centre mesta. Plocha areálu je oplotená, trávnatá. Camping je vybavený prípojkami na el. prúd. Parkovanie priamo v areáli pri chatkách, resp. v stanoch. Umožňujeme ubytovanie v 22 chatkách po 2-5 posteliach. Sociálne zariadenie je po rekonštrukcii, niekoľkokrát denne udržiavané a je spoločné, nie v chatkách. Taktiež je k dispozícii dobre vybavená spoločná kuchyňa s možnosťou varenia a zapožičania potrebného riadu a spoločenská miestnosť s televízorom

Tiež je možné využiť ohniská s možnosťou opekania spojené s príjemným posedením na brehu rieky s priamou výhliadkou na nočný vysvietený hrad a počúvaním príjemnej hudby z neďalekej novej plavárne. Pre hromadné (napr. školské) skupiny poskytujeme zľavy.

Toto je naša ponuka, rozhodnutie závisí od Vás. V prípade, že naše pozvanie prijmete, teší sa na Vás celý personál Autocampingu.

Galerie
Kontaktní formulář
REZERVACE
Termín pobytu
Informace

Souhlasím se zasíláním novinek

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Ceník
Cenník platí od: 1.1.2009
1 € = 30,1260 Sk
Ubytovanie v chatách
osoba/len jedna noc7,50 €226 Sk
osoba/dve a viac nocí6,50 €196 Sk
dieťa do 6 rokov/noc4,00 €120 Sk
 
Ubytovanie vo vlastnom aute, autobuse stane
osoba/noc4,00 €120 Sk
dieťa od 6 do 12 rokov/noc2,00 €60 Sk
dieťa do 6 rokovzdarmazdarma
 
Ubytovanie v karavane, obyt. aute, mikrobuse
osoba/len jedna noc5,50 €165 Sk
dieťa od 6 do 12 rokov/len jedna noc2,70 €81 Sk
dieťa do 6 rokovzdarmazdarma
dospelí dve a viac nocí4,00 €120 Sk
dieťa od 6 do 12 rokov/viac nocí2,00 €60 Sk
 
Poplatok za ubytovacie zariadenia, dopravné prostriedky, energiu/noc
osobné auto2,00 €60 Sk
karavan , obytné auto4,00 €120 Sk
stan veľký2,50 €75 Sk
stan malý (2 osoby)1,80 €54 Sk
mikrobus4,00 €120 Sk
autobus4,00 €120 Sk
nákladné auto4,00 €120 Sk
batožinový príves1,00 €30 Sk
motocykel1,50 €45 Sk
motocykel s prívesom1,80 €54 Sk
elektrický prúd4,00 €120 Sk
 
Iné poplatky
pes, mačka1,50 €45 Sk
 
Školské zájazdy
osoba/len jedna noc6,60 €199 Sk
osoba/dve a viac nocí5,60 €169 Sk

 

 

Kontakt

 

Pro zobrazení kontaktů se přihlaste nebo zaregistrujte

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

Okolí

Mesto Trenčín

Krajské město Trenčín s 60.000 obyvateli je centrem středního Pováží a Trenčínského kraje. Patří mezi nejkrásnější slovenská města. Je to jediné místo na Slovensku, jehož existence se váže k časem Římské Říše a pod názvem
Laugaricio - Leukaritos je první záznam o Trenčíně vyrytý na hradní skále pocházející z roku 179 nl Leží na řece Vah v čarokrásném údolí Trenčínské kotliny obklopené pohořími Strážovských vrchů a Bílých Karpat.

Trenčín je město s bohatou tradicí a mnoha kulturními památkami. Mezi nejznámější patří:

Trenčiansky hrad

národná kultúrna pamiatka, postavený v rokoch 1260 – 1790. Na nádvorí sa nachádza Studňa lásky, hlboká 79 m, spojená s legendou o láske Omara a Fatimy.

Historie Trenčínského hradu

Trenčínský hrad vznikl na místě staršího osídlení, které zde existovalo od doby bronzové přes Keltů a Germánů až po slovanské osídlení. Ze staršího velkomoravského hradiště se v době vzniku uherského státu stal komitátní královský hrad. Nejstarší kamennou stavbou hradu je předrománský rotunda, pravděpodobně ještě z velkomoravského období. Koncem 11. století vznikla kamenná útočištná věž (donjon, bergfrid), po roce 1270 nastavená a rozšířená gotickým cihlovým pláštěm. Svou kónickou sbíhavosti směrem k vrcholu tvoří na Slovensku ojedinělý prvek hradní architektury. Je středem hradní akropole a nejvýraznější pohledovou dominantou panoramatu města. V její těsné blízkosti vznikly jednotlivé hradní paláce. Jejich stavba souvisela s rozšířením funkce hradu z především obranné na správnou, administrativní a obytnou. Nejstarším palácem byl zřejmě Matúšův palác ze začátku 14. století, ze kterého se však zachovala jen jedna stěna, která dnes tvoří součást Barbořin paláce. Byl sídlem Matúše Čáka Trenčínského (kolem 1260 - 1321), který z něj udělal svůj sídelní hrad a centrum rozsáhlých držav, tzv.. "Matúšově země" nebo i Terra Mathei. Tento, v té době nejmocnější uherský magnát, ovládl téměř celé dnešní Slovensko a značnou část Zadunají. Patřilo mu téměř 50 hradů a několik žup. Zabíral nejen majetky svých slabších šlechtických protivníky, ale rabovat i královské dominium. Nešetřil ani církevní majetek, což mu dokonce až dvakrát vyneslo církevní kletbu a prohlášení interdiktu (zákazu výsluhy svátostí) nad jeho majetky. Razil prý v Trenčíně i vlastní mince, žádná se však nenašla. A tak jde asi jen o pomluvy jeho přemnohých nepřátel. Prachárnou smrt 18. března 1321 znamenala nejen okamžitý rozpad jeho "království", ale stala se základem mnoha legend a pověstí. Protože jeho hrob nikdy nikdo nenašel, stal se oblíbeným cílem různých romantiků, dobrodruhů, hledačů pokladů i seriózních historiků. Pověst říká, že byl pohřben v cínové, stříbrné a zlaté rakvi s obrovskými poklady. Jaksi podezřele to však připomíná pověst o smrti "biče božího", hunského krále Attily. Trenčínský hrad se vrátil do majetku uherské koruny

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0