TOPlist

Nejlepší místa v Chorvatsku pro rodiny s dětmi

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Pokud vás čeká dovolená s malými dětmi a chcete ji strávit u moře v Chorvatsku, je třeba odjet na místa, kde si to užijí děti i vy. Tam, kde se nebudete obávat, že dítě každou chvíli někam spadne, nebo kde jej smete velká vlna. Zajímavých míst a pláží je na pobřeží Jadranu opravdu mnoho. Více práce si dají s výběrem vhodné destinace právě rodiny s malými dětmi. Zde jsou kladeny naprosto odlišné požadavky, než mají třeba bezdětné páry. Rodiče pro své děti hledají zejména mělké pláže, kde je čisté moře i okolí. Vhodné jsou pláže, kde se nabízí možnost občerstvení i různé druhy zábavy, hřiště, sportoviště a občerstvení.

 

Zajistěte pro děti stín

Velmi důležité je také zajistit přírodní stín nebo alespoň dostupné slunečníky. K dispozici by měla být také pitná voda, sprcha, toalety a pro velmi malé děti i přístupnost na pláž s kočárkem. Chorvatsko je typické bělostnými kamínky a skalami a je třeba hledat písečné pláže. Skalnaté a kamenité pobřeží je nádherné a má své kouzlo, pro bosé dětské nožky se ale moc nehodí. Na Kvarnerských ostrovech doporučujeme ostrov Rab vhodný pro rodiny s dětmi, zejména letovisko Lopar a pláže Rajska Plaza, Ciganka a Sahara. Písečné pobřeží, které má pozvolný vstup do vody a možnost stavění hradů, vodních přehrad a báboviček vaše děti spolehlivě zabaví. Dovolená u moře pro děti se pak stává opravdu krásnou.

Ostrov Krk či Lošinj a dovolená s dětmi

Nemusíte cestovat trajektem a zvolit ostrov Krk propojený s pevninou mostem. V Bašce je 2 km krásná Vela Plaža z drobných kamínků a hrubého písku se sportovištěm a toboganem. Pláž letoviska Malinska má jednu její část pokrytou pískem, aby si vaše děti mohly u vody spokojeně hrát. Ostrov Lošinj a městečko Mali Losinj je známé pláží Cikat s 30 km dlouhou promenádou. Střídají se tu vybetonované a kamenné části a ostrov je pokryt zelení s velkým množstvím léčivých rostlin. Oblast je vhodná pro děti trpící kašlem a astmatem. Jedete-li do Chorvatska s dětmi, najdete i pláže v chorvatském přímoří, třeba letovisko Crikvenica ležící pouze 500 kilometrů od Budapešti. Na městskou pláž zaplatíte mírné vstupné s bezplatným používáním sprch. Další pláže s drobnými oblázky jsou zdarma.

Písečné pláže nejen na Istrii

Letovisko na Istrii jménem Medulin je velmi přátelské pro rodiny s dětmi. Písečná pláž Bijeca se mírně svažuje do moře. Medulin se nachází blízko České republiky a cesta není tak daleká. Rodiny s dětmi zaujme i Aquapark Istralandia v Novigradu. Z větších měst dokonce denně ráno odjíždí zvláštní autobusové linky, které vás do vodního světa zábavy odvezou. Můžete se ubytovat i ve městě Umag, kde jsou dvě písečné pláže velmi ideální pro rodiny s malými dětmi. Obě písečné pláže, Sol Polynesia a Laguna Stella Maris mají pozvolný vstup do moře a jsou lemovány kolem dokola příjemnými lesíky, které vám poskytnou příjemný stín. Jsou vybaveny sprchou, převlékacími kabinkami a různou formou využití sportu a zábavy. Pak už je třeba jen děti mazat dostatečným UV faktorem a užít si dovolenou s dětmi u moře. 

 

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 13 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY