TOPlist

Nejvyšší rozhledna v Česku

 

V dubnu 2018 bylo otevřeno vyhlídkové místo na vrcholu nejvyšší průmyslové stavby u nás, v areálu nejmodernější klasické elektrárny ve střední Evropě. Prosklená vyhlídka s ochozem byla vybudována ve výšce 144 m, na vrcholku bloku kotelny elektrárny v Ledvicích u Bíliny a jeho prohlídky jsou v gesci Infocentra ČEZ.
Součástí návštěvy Infocentra je prohlídka expozice, zaměřené na obnovitelné zdroje, rekultivaci krajiny a ochranu životního prostředí. Je rozmístěna po celé vstupní budově a každý návštěvník si její prohlídkou přijde na své. Zajímavým způsobem je možné získat velké množství informací, ať už z ochrany přírody, rekultivaci vytěžených šachet v okolí, nebo třeba technických detailů elektrárny. Poté návštěvník shlédne film v kinosále s použitím 3D brýlí, kde člověk stojí v jednom okamžiku tváří v tvář dinosaurovi, který mu ze vzdálenosti 1 cm kouká do očí, nebo vidí krajinu dnešního Českého středohoří před miliony let, kdy tu bylo pouze moře a činné sopky. Také mnoho monumentů, které elektřina z ČEZ osvětluje. Před návštěvou vyhlídky ještě komentovaná virtuální prohlídka elektrárny a nakonec výtahem a po několika schodech na vrchol kotelny. Pater se výtahem vyjede za necelou minutu 28, ale výškou odpovídá třem 12patrovým panelákům. Celá prohlídka trvá 1 1/2 hodiny a déle. Návštěva Infocentra je zdarma.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/11_2.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/77.jpg
ČEZ otevřelo do dnešního dne cca 18 Infocenter. Jde vždy o prezentaci ČEZ v ochraně přírody, na které se mnoha způsoby a obrovskými sumami peněz podílí. O prohlídku s programem je velký zájem. Před námi ji absolvovala skupina mladých ochránců přírody, běžně se tu střídají školy a je nutné dopředu se telefonicky objednat. Prezentace Infocentra ČEZ v ledvické elektrárně má velmi vysokou úroveň.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY